قوانین

از ویکی فارسی اوبونتو
نسخهٔ تاریخ ‏۴ مرداد ۱۳۹۹، ساعت ۰۶:۴۴ توسط EsmaeelE (بحث | مشارکت‌ها) (صفحه‌ای تازه حاوی « '''این صفحه نسخه‌ای است موقت برای ویرایش قوانین انجمن''' ---- '''قوانین و خط مشی...» ایجاد کرد)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو

این صفحه نسخه‌ای است موقت برای ویرایش قوانین انجمنقوانین و خط مشیِ رفتاری در انجمن‌های فارسی اوبونتو


معرفی

انجمن‌های فارسی اوبونتو یک جامعه کاربری با محوریت موضوعات مرتبط با اوبونتو، گنو-لینوکس، نرم‌افزارهای آزاد/متن‌باز و سایر موضوعات مرتبط با این حوزه است.


اهداف

هدف اصلی انجمن‌های فارسی اوبونتو، پرسش و پاسخ و آشنایی بیشتر فارسی‌زبانان با مقولات فوق و افزایش سطح علمی و فنی کاربران فارسی‌زبان است. کلیه موضوعات بصورت طبقه‌بندی شده ارائه شده و همه کاربران می‌توانند با توجه به قوانین، به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مطرح شده بپردازند.

عضویت در انجمن‌های فارسی اوبونتو آزاد و رایگان است. در این صفحه قوانین و خط‌مشی رفتاری در انجمن‌های فارسی اوبونتو به اختصار آمده است. اگر با این شرایط موافقید، ثبت‌نام را ادامه داده و در غیر این‌صورت، بدون عضویت، از امکاناتِ در اختیار میهمانان انجمن به رایگان استفاده نمائید.


قوانین عمومی

شما توافق می‌کنید

۱. در مدت استفاده از انجمن، هیچ‌گونه ارسال کذب، افتراآمیز، ناصحیح، توهین آمیز، مبتذل، منافی ادب و عفت عمومی، منفور، آزار دهنده، موهن، کفرآمیز، جنسی، تهدید آمیز، آشکار کننده مسائل شخصی و خصوصی زندگی افراد و یا به نحوی مخالف قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران نخواهید داشت.

۲. هیچ‌گونه ارسال ناقض قوانین حق نشر و طبع (Copyright) بدون اجازه رسمی از صاحبان آن حق نخواهید داشت. ارسال مطالب از کتاب‌ها، سایت‌ها و سایر منابع به شرط رعایت حقوق مؤلف اولیه مجاز است و شما توافق می‌کنید که در صورت داشتن چنین ارسال‌هایی منبع را به‌صورت کامل ذکر نمائید. درصورتی‌که روش صحیح لینک دادن را نمی‌دانید، این راهنما http://wiki.ubuntu-ir.org/HowtoQuote را مطالعه نمائيد.

۳. هیچ‌گونه ارسال هرزنامه، انبوه‌ارسال، تبلیغات، نامه‌های زنجیروار، طرح و برنامه‌های شرکت‌های هرمی و درخواست‌های نامربوط و نامعقول، بصورت خصوصی یا عمومی نخواهید داشت.

۴. یک نام کاربری مناسب برای خود در نظر گرفته و جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، کلمه‌عبور حساب کاربریتان را در اختیار هیچ شخصی، حتی مدیران سایت، قرار نخواهید داد. همچنین شما توافق می‌کنید که هیچ‌گاه و به هیچ عنوان از نام کاربری شخص دیگری استفاده ننمائید. به شما توصیه می‌کنیم جهت جلوگیری از به سرقت رفتن حساب کاربری خود، یک کلمه عبور پیچیده انتخاب نمائید.

۵. تا جای ممکن سوالات خود را در انجمن‌ها مطرح خواهید نمود و از ارسال سوالات بصورت پیغام خصوصی برای ناظرین خودداری می‌کنید تا برای دیگران نیز سودمند باشد.

۶. برای ارسالهای خود عناوین متناسب با متن انتخاب نمائید. به عنوان مثال «فقط شبکه» یا «مشکل پشت مشکل» عناوین نامناسب و «به اشتراک گذاری اینترنت در اوبونتو» در صورتی که متن سوال نیز در همین مورد باشد یک عنوان مناسب است. در هنگام ایجاد ارسال جدید به این نکته توجه نمائید تا ارسال شما بیشتر مورد توجه سایر کاربران قرار گیرد!

۷. سوالات خود را در انجمن مناسب طرح نمائید. توجه کنید به دلیل تعدد انجمن‌ها، کاربران بسته به توانایی و علاقه خود سوالات طرح شده در انجمن‌های خاصی را مطالعه می‌کنند. ارسالِ صحیح در انجمنِ مناسب، شما را سریع‌تر به پاسخ خواهد رساند.

۸. از ارسال چندین پرسش در یک عنوان پرهیز نموده و برای پرسشهای متنوع خود ارسال‌های جداگانه در انجمن‌های جداگانه داشته باشید.

۹. از ارسال یک پرسش مشابه در چندین انجمن پرهیز نموده و تا زمان دریافت پاسخ از سوی سایر کاربران صبور باشید.

۱۰. اگر پاسخ پرسشی را نمی‌دانید و یا راه‌حلی برای آن ندارید، از ارسال مطالب حاشیه‌ای که باعث شلوغی بحث شود خودداری نمائید. بدیهی است، ناظران انجمن حق تمیزکاری و حذف مطالب حاشیه‌ای را خواهند داشت.

۱۱. درصورت مشاهده هرگونه تخطی از قوانین و یا مشاهده رفتار یا ارسال‌های آزاردهنده به جای برخورد شخصی با فرد خاطی، ناظران و مدیران انجمن را مطلع سازید.

۱۲. زبان اصلی انجمن فارسی است. تا حد امکان سوالات خود را با حروف فارسی طرح نموده و از ارسالهای با حروف لاتین شدیداً پرهیز کنید. ضمنا جهت تبدیل متون پینگلیش یا فارسی‌نویسی می‌توانید از سرویس سایت‌های http://www.google.com/transliterate و یا http://www.behnevis.com استفاده نمائید.

۱۳. در مقابل هرگونه ضرر و زیان به مدیران انجمن، کارمندان آن و یا وب سایتهای مرتبط با‌ آن مقاومت نموده و موارد را گزارش نمائید. ضمناً حق فاش و آشکارسازی هویت و اطلاعاتی که از شما در این انجمن جمع‌آوری شده در زمان وقوع شکایت‌های قانونی علیه انجمن برای صاحبان آن محفوظ است.


۱۴. پس از ثبت نام و ورود به انجمن شما قادر خواهید بود که اطلاعات دقیق و جزئی‌تری در پروفایل خود درج نمائید. این، نشانه مسئولیت و حسن برخورد اجتماعی شماست که اطلاعات تمیز و دقیقی در پروفایل خود درج نمائید. این حق برای مدیران سایت محفوظ است که بدون و یا با اطلاع قبلی اطلاعات وارد شده در پروفایل کاربری که از نظر ایشان ناصحیح و یا رکیک و مبتذل باشد را حذف نمایند.

۱۵. کلیه قوانین عمومی فوق شامل پروفایل‌ها، تصویرهای ارسالی یا امضای کاربران سایت نیز می‌شود.


نکته: در صورت عدم رعایت هر کدام از قوانینِ عمومیِ فوق، حق حذف، قفل، انتقال یا ویرایش ارسال شما برای مدیران و ناظران انجمنها محفوظ است!