گپ

از ویکی فارسی اوبونتو
نسخهٔ تاریخ ‏۱۱ مهر ۱۴۰۰، ساعت ۱۲:۳۵ توسط Danialbehzadi (بحث | مشارکت‌ها) (صفحه‌ای تازه حاوی «برای بحث و گفت‌وگوی زنده با دیگر کاربران فارسی‌زبان اوبونتو، می‌توانید از...» ایجاد کرد)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو

برای بحث و گفت‌وگوی زنده با دیگر کاربران فارسی‌زبان اوبونتو، می‌توانید از کانال گروه اوبونتو ایران با نشانی #ubuntu-ir روی کارساز گپ لیبرا چت استفاده کنید. این اتاق از طریق دو شیوه‌نامهٔ مختلف آی‌آرسی و ماتریکس در دسترس است.

آی‌آرسی

برای وصل شدن به این اتاق روی IRC، می‌توانید از هر کارخواه موجود در مخازن استفاده کنید. گزینهٔ از پیش نصب شده در اوبونتو، تاندربرد موزیلا و گزینهٔ یکپارچه‌تر با میزکار اوبونتو، پولاری است. هم‌چنین می‌توانید از فهرست بالای همین صفحه، روی کانال IRC زده تا در محیط وب، به این کانال وصل شوید.

توجّه داشته باشید که در این حالت می‌توانید به صورت مهمان، یا با ایجاد حساب کاربری روی https://libera.chat با نام دلخواه خود، به اتاق بپیوندید.

ماتریکس

در صورتی که علاقه دارید به صورت دایمی در گروه مانده و گفت‌وگوها را حتا هنگام برون‌خط بودن دنبال کنید، ماتریکس روش کم‌دردسرتری است. هم‌چنین این شیوه‌نامه، دارای کارخواه‌های مناسب و مختلفی برای تلفن همراه و وب است.

برای وصل شدن به این اتاق روی ماتریکس، باید یک حساب ماتریکس، روی هر ارایه‌دهندهٔ دلخواه خدمات ماتریکس ایجاد کرده و سپس به این اتاق بپوندید.