کمک به گسترش اوبونتو: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی فارسی اوبونتو
پرش به: ناوبری، جستجو
جز (کمک به کاربران انجمن اوبونتو)
(کمک به کاربران در انجمن اوبونتو)
سطر ۱۱: سطر ۱۱:
  
 
=== کمک به کاربران در انجمن اوبونتو ===
 
=== کمک به کاربران در انجمن اوبونتو ===
با پاسخ دادن به پرسش‌های کاربران در [https://forum.ubuntu.ir انجمن‌های فارسی اوبونتو] به آن‌ها در استفاده از اوبونتو یاری کمک کنید.
+
به پرسش‌های کاربران در [https://forum.ubuntu.ir انجمن‌های فارسی اوبونتو] پاسخ دهید.
  
 
=== تولید نرم افزار آزاد ===
 
=== تولید نرم افزار آزاد ===

نسخهٔ ‏۴ آذر ۱۴۰۰، ساعت ۰۴:۲۸

مقدمه

ما برای گسترش اوبونتو و جامعهٔ کاربران اوبونتو ایران که دربردارندهٔ تاریخچه‌ای طولانی‌ از فعالیت‌های غیر مَجازی و مَجازی است، راهکار‌هایی پیشنهاد می‌کنیم.

فعالیت‌های مجازی

مشارکت در پروژه ویکی فارسی

یکی از کارهای مهم مشارکت در ایجاد، ویرایش، بازنویسی و بهسازی صفحات ویکی فارسی اوبونتو است.

برای شروع چگونه ویکی نویس شویم و همکاری در تکمیل ویکی را ببینید.

کمک به کاربران در انجمن اوبونتو

به پرسش‌های کاربران در انجمن‌های فارسی اوبونتو پاسخ دهید.

تولید نرم افزار آزاد

با طراحی، توسعه و ساخت برنامه نرم‌افزار‌های آزاد به معرفی این جامعه پرداخته و در توسعه آن گام بردارید.

نمونه این نرم افزارها مدیر بارگیری پرسپولیس است.

کمک‌مالی به جامعه با پذیرش پروژه‌

بیشتر کاربران این جامعه دانش‌آموزان و دانشجویانی هستند که در این مرحله از زندگی خود درآمد ثابت و یا قابل توجهی ندارند؛ برای کمک‌مالی به جامعه و پیشبرد هرچه بهتر این انجمن، این دسته از کاربران می‌توانند با قبول پروژه‌های برنامه‌نویسی و سایر فعالیت‌های مفید و کسب درآمد نسبی، تمام یابخشی از آن درآمد را به جامعه کاربری اوبونتو ایران اهدا کنند. این فعالیت علاوه بر کمک به گسترش جامعه کاربری منجربه کسب تجربه عملی درکار و شناخته شدن بیشتر کاربر می‌شود.

فعالیت های غیر مجازی

جشن انتشار

جمع‌های کاربری به تداوم دوستی و تداوم آموزش کمک بسیاری می‌کنند و در همین راستا در تلاشیم تا با کمک کاربران برای انتشار‌های بعدی اوبونتو،‌ جمعی دوستانه تشکیل دهیم. برای کمک به برگزاری جشن انتشار می‌توانید به جامعه کاربری اوبونتو ایران مکانی مناسب برای جشن اهدا کنید و یا به جامعه کاربری اوبونتو ایران پول، وسایل و حتا خدمت‌های فردی اهدا کنید؛ فعالیت‌های شما در این مسیر باعث بهبود اوبونتو ایران و جامعه نرم افزار آزاد در ایران می‌شود.

کمک رسانی حقیقی به کاربران تازه وارد

با توجه به کمرنگ شدن لاگ‌ها و حتا نبود آن‌ها در برخی مناطق کشور، اگر شما کاربری را می شناسید که کلید حل مشکل آن در دست شماست و در نزدیکی شما زندگی می‌کند، می‌توانید با کمک رسانی حضوری به او، باعث رفع مشکل کاربری در جامعه کاربری اوبونتو ایران شده و به پیشرفت این جامعه کمک کنید.

تبلیغ اوبونتو

برای پیشرفت بهتر جامعه نرم‌افزار آزاد می‌توانید به هر روشی که می‌شناسید به افراد جدید سیستم‌عامل اوبونتو را شناسانده و به آنها کمک کنید.