کمک به گسترش اوبونتو

از ویکی فارسی اوبونتو
نسخهٔ تاریخ ‏۱۱ بهمن ۱۳۹۹، ساعت ۰۱:۴۳ توسط EsmaeelE (بحث | مشارکت‌ها) (مشارکت در پروژه ویکی فارسی)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو

مقدمه

ما برای گسترش اوبونتو و جامعهٔ کاربران اوبونتو ایران که دربردارنده تاریخچه‌ی طولانی‌ای از فعالیت‌های غیر مَجازی (مانند جشن انتشار)‌ و مَجازی (برنامه‌های نوشته شده توسط کاربران)‌ است، راهکار‌هایی پیشنهاد می‌کنیم و امیدواریم در بهبود جامعه کاربری اوبونتو ایران تلاش شود.

فعالیت های غیر مجازی

جشن انتشار

جمع‌های کاربری به تداوم دوستی و تداوم آموزش کمک بسیاری می‌کنند و در همین راستا در تلاشیم تا با کمک کاربران برای انتشار‌های بعدی اوبونتو،‌ جمعی دوستانه تشکیل دهیم. برای کمک به برگزاری جشن انتشار می‌توانید به جامعه کاربری اوبونتو ایران مکانی مناسب برای جشن اهدا کنید و یا به جامعه کاربری اوبونتو ایران پول، وسایل و حتی سرویس‌های فردی اهدا کنید؛ فعالیت‌های شما در این مسیر باعث بهبود اوبونتو ایران و جامعه نرم افزار آزاد در ایران می‌شود.

کمک رسانی حقیقی به کاربران تازه وارد

با توجه به کمرنگ شدن لاگ‌ها و حتی نبود آنها در برخی مناطق کشور، اگر شما کاربری را می شناسید که کلید حل مشکل آن در دست شماست و در نزدیکی شما زندگی می‌کند، می‌توانید با کمک رسانی حضوری به او، باعث رفع مشکل کاربری در جامعه کاربری اوبونتو ایران شده و به پیشرفت این جامعه کمک کنید.

اهدا دیسک اوبونتو

با توجه به گرانی اینترنت در ایران، گاهی ممکن است برخی کاربران برای ورود به دنیای نرم‌افزار آزاد و دریافت سیستم‌عامل‌های آزاد تردید و هراس داشته باشند؛ در این صورت شما می‌توانید با اهدا دیسک اوبونتو و یا هر سیستم عامل گنو/لینوکسی آزاد دیگری به این کاربران یاری رسانید. امید است جامعه کاربری اوبونتو ایران بخش هایی را شناسایی افراد داوطلب در وبسایت اوبونتو ایران ایجاد کند.

تبلیغ اوبونتو

برای پیشرفت بهتر جامعه نرم‌افزار آزاد می‌توانید به هر روشی که می‌شناسید به افراد جدید سیستم‌عامل اوبونتو را شناسانده و به آنها کمک کنید.

فعالیت های مجازی

تولید نرم افزار آزاد

با طراحی، توسعه و ساخت برنامه نرم‌افزار‌های آزاد به معرفی این جامعه پرداخته و در توسعه آن گام بردارید.

نمونه این نرم افزارها دانلود منیجر پرسپولیس است.


مشارکت در پروژه ویکی فارسی

یکی از کارهای مهم مشارکت در ایجاد، ویرایش، بازنویسی و بهسازی صفحات ویکی فارسی اوبونتو است. برای شروع از پیوند زیر آغاز کنید.

چگونه ویکی نویس شویم

کمک‌مالی به جامعه با پذیرش پروژه‌

بیشتر کاربران این جامعه دانش‌آموزان و دانشجویانی هستند که در این مرحله از زندگی خود درآمد ثابت و یا قابل توجهی ندارند؛ برای کمک‌مالی به جامعه و پیشبرد هرچه بهتر این انجمن، این دسته از کاربران می‌توانند با قبول پروژه‌های برنامه‌نویسی و سایر فعالیت‌های مفید و کسب درآمد نسبی، تمام یابخشی از آن درآمد را به جامعه کاربری اوبونتو ایران اهدا کنند. این فعالیت علاوه بر کمک به گسترش جامعه کاربری منجربه کسب تجربه عملی درکار و شناخته شدن بیشتر کاربر می‌شود.