لاگ: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی فارسی اوبونتو
پرش به: ناوبری، جستجو
(ویکی سازی)
سطر ۱: سطر ۱:
یک لاگ ، گروه کاربر لینوکس (به انگلیسی : Linux User Group ) یا گروه کاربران لینوکس (Linux Users' Group ) می باشد (به اختصار : LUG) .  
+
'''لاگ''' (به انگلیسی LUG مخفّف Linux User Group به معنای گروه کاربری لینوکس) به مجموعه‌ای از کاربران محلّی [[OS|سیستم‌عامل]] گنو/لینوکس گفته می‌شود که در یک مکان جغرافیایی خاص، جلسات منطّم تشکیل می دهند. هدف این جلسات، آشنا شدن افرادی است که یک علاقهٔ مشترک دارند تا بتوانند در استفاده از این سیستم‌عامل به یک‌دیگر کمک کنند.
این گروه یک سازمان خصوصی و ناسودبر است که قصد آن تجارت نبوده و برای پشتیبانی و آموزش کاربران لینوکس ، بخصوص آنان که تجربه ی کمتر دارند ، ایجاد می شود .
+
 
 +
=نام‌گذاری=
 +
از آن‌جا که می‌دانیم نام درست سیستم‌عامل مورد بحث در لاگ‌ها [[GNU/Linux|گنو/لینوکس]] است، نه [[Linux|لینوکس]]، برخی اصرار دارند که نام این گروه باید GLUG (مخفّف GNU/Linux Users Group) باشد.
 +
 
 +
=لاگ در عصر جدید=
 +
امروزه گسترش اینترنت و فضاهای مجازی از یک سو که منجر به گسترش راهنماها و آموزش‌های چندرسانه‌ای شده و افزایش ضریب نفوذ سیستم‌عامل گنو/لینوکس از سمت دیگر که منجر به افزایش تعداد افراد آشنا و تخصّصی شدن مباحث در این حوزه گشته، موجب شده که نیاز مبرم به لاگ‌ها در فرهنگ [[Free Software|نرم‌افزار آزاد]] از بین رفته و برگذاری آن‌ها بدل به نوعی فعّالیت تفریحی شود.
  
 
[[رده:تعاریف]]
 
[[رده:تعاریف]]

نسخهٔ ‏۱۱ بهمن ۱۳۹۴، ساعت ۰۱:۱۰

لاگ (به انگلیسی LUG مخفّف Linux User Group به معنای گروه کاربری لینوکس) به مجموعه‌ای از کاربران محلّی سیستم‌عامل گنو/لینوکس گفته می‌شود که در یک مکان جغرافیایی خاص، جلسات منطّم تشکیل می دهند. هدف این جلسات، آشنا شدن افرادی است که یک علاقهٔ مشترک دارند تا بتوانند در استفاده از این سیستم‌عامل به یک‌دیگر کمک کنند.

نام‌گذاری

از آن‌جا که می‌دانیم نام درست سیستم‌عامل مورد بحث در لاگ‌ها گنو/لینوکس است، نه لینوکس، برخی اصرار دارند که نام این گروه باید GLUG (مخفّف GNU/Linux Users Group) باشد.

لاگ در عصر جدید

امروزه گسترش اینترنت و فضاهای مجازی از یک سو که منجر به گسترش راهنماها و آموزش‌های چندرسانه‌ای شده و افزایش ضریب نفوذ سیستم‌عامل گنو/لینوکس از سمت دیگر که منجر به افزایش تعداد افراد آشنا و تخصّصی شدن مباحث در این حوزه گشته، موجب شده که نیاز مبرم به لاگ‌ها در فرهنگ نرم‌افزار آزاد از بین رفته و برگذاری آن‌ها بدل به نوعی فعّالیت تفریحی شود.