عضویت در گروه کاربران ایرانی اوبونتو

از ویکی فارسی اوبونتو
نسخهٔ تاریخ ‏۱۱ فروردین ۱۳۹۶، ساعت ۱۸:۱۱ توسط Nixoeen (بحث | مشارکت‌ها) (ابونتو -> اوبونتو)
پرش به: ناوبری، جستجو

اعضای گروه کاربران ایرانی اوبونتو، افرادی هستند که به نوعی در فعّالیت‌های گروه مشارکت چشمگیر داشته و از گروه حمایت نموده‌اند.

این مشارکت و پشتیبانی به معنای مشارکت در فعّالیت‌های متنوّع گروه، مانند موارد زیر است:

  • ترجمه، تولید و یا مشارکت در تولید راهنما و محتوای آموزشی، خبری و… برای ویکی، انجمن‌ها و پایگاه وب
  • کمک به دیگران در انجمن‌ها، کانال‌های IRC، تلگرام و سایر منابع کمک به کاربران

و سایر فعّالیت‌هایی که موجب رشد و تقویت گروه کاربران ایرانی اوبونتو می‌شوند.

پیش‌نیازها

ابتدا مطمئن شوید که فعّالیت و مشارکت قابل توجّهی داشته‌اید. در صورتی که اینگونه نیست، کمی صبور باشید و مشارکت بیش‌تری در فعّالیت‌ها داشته باشید.

ضمناً شما باید اطّلاعات خوبی در مورد نرم‌افزار آزاد و جامعه‌های کاربری آن داشته و به قوانین و خط‌مشی‌های گروه پایبند باشید.

عضویت

روش درخواست عضویت اینگونه است:

  1. در صفحهٔ کاربری خود در ویکی، که پس از وارد شدن به آن، در بالای صفحه قابل مشاهده است،دربارهٔ خود و فعّالیت‌هایتان بنویسید.
  2. در صورتی که آشنایی یا سابقهٔ همکاری در پروژه‌ها با یکی از اعضای گروه دارید، از او و فعّالیتی که با هم انجام داده‌اید نیز بنویسید.
  3. به پایگاه https://launchpad.net رفته و یک حساب کاربری برای خود بسازید. نشانی صفحهٔ کاربری ویکی خود را در قسمت ویکی آن بیفزایید.
  4. به صفحهٔ https://launchpad.net/~ubuntu-ir-members رفته و روی قسمت Join the team کلیک کنید.

پذیرش

سوابق شما توسّط گروه راهبران اوبونتوی ایران بررسی شده و نتیجهٔ قبول یا عدم قبول به شما اعلام می‌شود. در صورتی که قبول نشدید، ناامید نشده و به فعّالیت‌های خود ادامه دهید. شما می‌توانید هر سه ماه، یک درخواست جدید بفرستید.

پس از پذیرش

تبریک :) به مشارکت‌ها و فعّالیت‌های خود ادامه دهید. شما اکنون می‌توانید عضو گروه راهبران، ناظران انجمنها، گروه خبرنویسان در پایگاه وب و سایرگروه‌ها باشید.

عضویت‌ها یک ساله است و شما پس از یک سال، باید دوباره درخواست خود را تازه نمایید. پذیرفته شدن درخواست دوبارهٔ شما، منوط به ادامهٔ فعّالیت و مشارکت شماست.

شما یک نشانی رایانامه روی ubuntu.ir خواهید داشت، نوشته‌های وبلاگ شما در سیارهٔ اوبونتو ایران دیده خواهد شد و از سایر مزایای عضویت در گروه بهره‌مند خواهید شد.