خوش‌آمد گویی به تازه‌کاران: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی فارسی اوبونتو
پرش به: ناوبری، جستجو
(نیازمند ویراستاری و تصحیح پیوند)
 
جز (ویراستاری)
سطر ۱: سطر ۱:
 
سلام!
 
سلام!
ورود شما را به انجمن پارسی اوبونتو تبریک میگوییم، [[اوبونتو]] یک توزیع [[گنو/لینوکس]] است که هدف آن استفاده‌ی آسان همه از گنو/لینوکس است. لطفا قبل از فعالیت و پرسیدن سوال در انجمن موارد زیر را در نظر بگیرید:
+
ورود شما را به انجمن‌های فارسی اوبونتو تبریک می‌گوییم، [[Ubuntu|اوبونتو]] یک توزیع [[GNU/Linux|گنو/لینوکس]] است که هدف آن آسان کردن استفادهٔ همگان از گنو/لینوکس است. لطفاً پیش از فعّالیت و پرسش در انجمن، موارد زیر را در نظر بگیرید:
* بر خلاف اصطلاح اشتباهی که رایج شده است(به دلیل کوتاه‌تر بودن یا ناآگاهی) و با توجه به تعریف [[سیستم‌عامل]] نام این سیستم‌عامل '''گنو/لینوکس''' است و نه '''لینوکس'''، [[لینوکس]] تنها یک [[کرنل]] می‌باشد.
+
* بر خلاف اصطلاح اشتباه رایج(به دلیل کوتاه‌تر بودن یا ناآگاهی) و با توجه به تخصّصی بودن این انجمن، دقّت داشته باشید که نام این سیستم‌عامل '''گنو/لینوکس''' است و نه '''لینوکس'''، [[Linux|لینوکس]] تنها یکی از [[Kernel|کرنل‌های]] این سیستم‌عامل است.
* لطفا [[Smart_Questions|سوالات خود را هوشمندانه بپرسید]].
+
* لطفاً پرسش‌هایتان را [[Smart_Questions|هوشمندانه بپرسید]].
* برای پیدا کردن معادل آزاد یک [[نرم‌افزار انحصاری]] که در [[ویندوز]] یا هر سیستم‌عامل دیگر استفاده میکردید از alternativeto.net استفاده کنید.
+
* برای یافتن [[Free Software|نرم‌افزارهای آزادی]] که بتوانند نیازهایتان را در گنو/لینوکس پاسخ دهند، می‌توانید از پایگاه alternativeto.net استفاده کنید.
* توجه کنید که گنو/لینوکس ویندوز نیست، با آن تفاوت دارد، مقاله‌ی لینوکس ویندوز نیست را بخوانید: http://linuxbook.ir/chapters/linux_is_not_windows.html
+
* توجه کنید که گنو/لینوکس ویندوز نیست و تفاوت‌های زیادی با آن تفاوت دارد، جستار لینوکس ویندوز نیست را بخوانید: http://linuxbook.ir/chapters/linux_is_not_windows.html
* linuxbook.ir مطالب مفیدی را مخصوصا برای تازه‌واردان به این دنیا دارد.
+
* linuxbook.ir مطالب مفیدی را به خصوص برای تازه‌واردان به این دنیا دارد.
  
 
== دیگر مطالب مرتبط ==
 
== دیگر مطالب مرتبط ==
 
چگونه هکر شویم؟
 
چگونه هکر شویم؟
 
http://linuxbook.ir/chapters/being_hacker.html
 
http://linuxbook.ir/chapters/being_hacker.html

نسخهٔ ‏۱۷ تیر ۱۳۹۶، ساعت ۰۹:۲۳

سلام! ورود شما را به انجمن‌های فارسی اوبونتو تبریک می‌گوییم، اوبونتو یک توزیع گنو/لینوکس است که هدف آن آسان کردن استفادهٔ همگان از گنو/لینوکس است. لطفاً پیش از فعّالیت و پرسش در انجمن، موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • بر خلاف اصطلاح اشتباه رایج(به دلیل کوتاه‌تر بودن یا ناآگاهی) و با توجه به تخصّصی بودن این انجمن، دقّت داشته باشید که نام این سیستم‌عامل گنو/لینوکس است و نه لینوکس، لینوکس تنها یکی از کرنل‌های این سیستم‌عامل است.
  • لطفاً پرسش‌هایتان را هوشمندانه بپرسید.
  • برای یافتن نرم‌افزارهای آزادی که بتوانند نیازهایتان را در گنو/لینوکس پاسخ دهند، می‌توانید از پایگاه alternativeto.net استفاده کنید.
  • توجه کنید که گنو/لینوکس ویندوز نیست و تفاوت‌های زیادی با آن تفاوت دارد، جستار لینوکس ویندوز نیست را بخوانید: http://linuxbook.ir/chapters/linux_is_not_windows.html
  • linuxbook.ir مطالب مفیدی را به خصوص برای تازه‌واردان به این دنیا دارد.

دیگر مطالب مرتبط

چگونه هکر شویم؟ http://linuxbook.ir/chapters/being_hacker.html