خواب زمستانی: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی فارسی اوبونتو
پرش به: ناوبری، جستجو
جز
جز (تصحیح نویساری)
سطر ۱: سطر ۱:
'''خواب زمستانی''' ( به انگلیسی Hibernate ) یکی از حالت های مصرف انرژی در رایانه هاست که به عبارتی دیگر [[تعلیق|تعلیق]] روی دیسک ( به انگلیسی Suspend to disk ) نیز خوانده می شود.
+
'''خواب زمستانی''' (به انگلیسی Hibernate یکی از حالت‌های مصرف انرژی در رایانه‌هاست که به آن [[تعلیق|تعلیق]] روی [[Disk|دیسک]] نیز می‌گویند.
  
در این حالت تمام پرونده هایی که قبل از به خواب زمستانی رفتن سیستم باز بوده اند دوباره قابل استفاده خواهند بود.
+
در این حالت، تمام [[Process|فرایندهایی]] که پیش از به خواب زمستانی رفتن سامانه، درحال اجرا بوده‌اند، دوباره از سر گرفته خواهند شد.
  
 
== عملکرد ==
 
== عملکرد ==
وقتی سیستم را به حالت خواب زمستانی یا همان هایبرنیت منتقل میکنیم ، تمام پرونده های در حال پردازش که روی [[حافظه اصلی|حافظه اصلی]] قرار دارند به روی دیسک منتقل شده و ذخیره می شوند سپس سیستم خاموش می شود ، با این تفاوت که هنگام راه اندازی دوباره فرآیندها از سر گرفته نمی شود و می توانیم از ادامه کار شروع به فعالیت نماییم.
+
وقتی سامانه را به حالت خواب زمستانی می‌بریم، تمام فرایندهایی که روی [[RAM|حافظهٔ اصلی]] قرار دارند، به دیسک منتقل شده و ذخیره می شوند؛ سپس سامانه خاموش می شود. هنگام راه اندازی دوباره، فرایندها از سر گرفته شده و می‌توانیم از ادامهٔ کار، شروع به فعّالیت کنیم.
  
 
[[رده:تعاریف]]
 
[[رده:تعاریف]]

نسخهٔ ‏۲۵ مهر ۱۳۹۴، ساعت ۱۱:۳۱

خواب زمستانی (به انگلیسی Hibernate یکی از حالت‌های مصرف انرژی در رایانه‌هاست که به آن تعلیق روی دیسک نیز می‌گویند.

در این حالت، تمام فرایندهایی که پیش از به خواب زمستانی رفتن سامانه، درحال اجرا بوده‌اند، دوباره از سر گرفته خواهند شد.

عملکرد

وقتی سامانه را به حالت خواب زمستانی می‌بریم، تمام فرایندهایی که روی حافظهٔ اصلی قرار دارند، به دیسک منتقل شده و ذخیره می شوند؛ سپس سامانه خاموش می شود. هنگام راه اندازی دوباره، فرایندها از سر گرفته شده و می‌توانیم از ادامهٔ کار، شروع به فعّالیت کنیم.