خدمت نام دامنه (تور): تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی فارسی اوبونتو
پرش به: ناوبری، جستجو
جز (Danialbehzadi صفحهٔ Tor/DNS را به خدمت نام دامنه (تور) منتقل کرد: فارسی سازی)
جز
سطر ۱: سطر ۱:
یکی از امکانات مفید شبکهٔ تور برای کاربران، امکان ارسال درخواست‌های [[DNS|خدمات نام دامنه]] از روی این شبکه است. این امکان، توانایی تشخیص این را که چه کاربری قصد بازدید از کدام پایگاه را دارد، برای فراهم کنندهٔ خدمت نام دامنه از بین می‌برد.
+
یکی از امکانات مفید شبکهٔ تور برای کاربران، امکان ارسال درخواست‌های [[DNS|ساناد]] از روی این شبکه است. این امکان، توانایی تشخیص این را که چه کاربری قصد بازدید از کدام پایگاه را دارد، برای فراهم کنندهٔ خدمت نام دامنه از بین می‌برد.
  
 
=نصب=
 
=نصب=
سطر ۱۶: سطر ۱۶:
  
 
[[رده:تور]]
 
[[رده:تور]]
 +
[[رده:ساناد]]

نسخهٔ ‏۲۹ فروردین ۱۳۹۶، ساعت ۰۸:۴۵

یکی از امکانات مفید شبکهٔ تور برای کاربران، امکان ارسال درخواست‌های ساناد از روی این شبکه است. این امکان، توانایی تشخیص این را که چه کاربری قصد بازدید از کدام پایگاه را دارد، برای فراهم کنندهٔ خدمت نام دامنه از بین می‌برد.

نصب

استفاده از این امکان، نیاز به نصب هیچ برنامهٔ اضافی نداشته و تنها با نصب و در حال اجرا بودن خود تور، قابل پیاده‌سازی است.

استفاده

برای استفاده از این خدمت، خطوط زیر را به پروندهٔ etc/tor/torrc می‌افزاییم:

DNSPort 127.0.0.1:53
AutomapHostsOnResolve 1
AutomapHostsSuffixes .exit,.onion

توجّه داشته باشید در صورتی که می‌خواهید سایر افزاره‌های روی شبکهٔ محلَی نیز بتوانند از خدمت نام دامنهٔ پخش شده بر روی شبکهٔ تور استفاده کنند، باید به جای 127.0.0.1 از IP افزاره‌ای که خدمت تور بر روی آن اجرا شده است استفاده کنید (برای مثال 192.168.1.2).

پس از برقراری ارتباط با شبکهٔ تور، می‌توانید به‌جای نشانی خدمت نام دامنهٔ پیش‌گزیده، از نشانی IP داده شده در تنظیمات تور استفاده کنید.