تریسکل: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی فارسی اوبونتو
پرش به: ناوبری، جستجو
(ایجاد پیوند برای لینوکس لیبره)
 
(۳ نسخه‌ٔ میانی ویرایش شده توسط ۲ کاربر نشان داده نشده)
سطر ۱: سطر ۱:
تریسکِل (به اسپانیایی: Trisquel) یک توزیع‌ گنو/لینوکس مبتنی بر اوبونتو می‌باشد که از [[لینوکس-لیبره]] به عنوان هسته استفاده می‌کند و هیچ‌گونه بستهٔ نرم‌افزاری یا سفت‌افزار غیرآزاد در آن وجود ندارد.
+
'''تریسکِل''' (به اسپانیایی: Trisquel) یک [[Distro|توزیع]] صددرصد [[Free Software|آزاد]] از سیستم‌عامل [[GNU OS|گنو]] است که مبتنی بر [[Ubuntu|اوبونتو]] بوده و ز هستهٔ لینوکس صد در صد آزاد که [[Linux Libre|لینوکس لیبره]] نامیده می‌شود استفاده می‌کند و هیچ‌گونه بستهٔ نرم‌افزاری یا سفت‌افزار غیرآزاد در آن وجود ندارد. هدف از تولید این سیستم‌عامل ایجاد سیستم عاملی صد در صد آزاد می‌باشد که در عین ارایهٔ آزادی کامل به کاربر، کامل و استفاده از آن آسان باشد. تریسکل یکی از معدود توزیع‌هایی است که توسط بنیاد نرم‌افزار آزاد به عنوان توزیعی معرفی شده که تماماً از نرم‌افزارهای آزاد تشکیل شده‌است.  
  
 +
*منابع مالی توزیع تریسکل، کمک‌های مردمی است.
  
 
[[رده:توزیع‌های سیستم‌عامل گنو/لینوکس]]
 
[[رده:توزیع‌های سیستم‌عامل گنو/لینوکس]]
[[رده:دبیان]]
 
 
[[رده:اوبونتو]]
 
[[رده:اوبونتو]]

نسخهٔ کنونی تا ‏۱۷ فروردین ۱۴۰۰، ساعت ۱۳:۰۲

تریسکِل (به اسپانیایی: Trisquel) یک توزیع صددرصد آزاد از سیستم‌عامل گنو است که مبتنی بر اوبونتو بوده و ز هستهٔ لینوکس صد در صد آزاد که لینوکس لیبره نامیده می‌شود استفاده می‌کند و هیچ‌گونه بستهٔ نرم‌افزاری یا سفت‌افزار غیرآزاد در آن وجود ندارد. هدف از تولید این سیستم‌عامل ایجاد سیستم عاملی صد در صد آزاد می‌باشد که در عین ارایهٔ آزادی کامل به کاربر، کامل و استفاده از آن آسان باشد. تریسکل یکی از معدود توزیع‌هایی است که توسط بنیاد نرم‌افزار آزاد به عنوان توزیعی معرفی شده که تماماً از نرم‌افزارهای آزاد تشکیل شده‌است.

  • منابع مالی توزیع تریسکل، کمک‌های مردمی است.