بحث کاربر:Rasubuntu: تفاوت بین نسخه‌ها

از ویکی فارسی اوبونتو
پرش به: ناوبری، جستجو
(ویرایش شما در Moc)
(ntfs-3g برای «لینوکس» هست و نه «گنو»: بخش جدید)
سطر ۲۲: سطر ۲۲:
  
 
صحبت در مورد این نیست که کجا اجرا خواهد شد، صجبت در مورد این هست که کجا توسعه داده شده و آزمایش شده است. ضمن اینکه اسم این سیستم‌عامل «گنو/لینوکس» است و نه گنو، زمانی که در مورد گنو صحبت میکنیم، به «گنو/هرد» اشاره میکنیم. استفاده از «گنو» برای اشاره به «گنو/لینوکس» تنها باعث سردرگمی میشود. --[[کاربر:Farooghkarimizadeh|فاروق]] ([[بحث کاربر:Farooghkarimizadeh|بحث]]) ‏۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۰۷:۳۷ (IRDT)
 
صحبت در مورد این نیست که کجا اجرا خواهد شد، صجبت در مورد این هست که کجا توسعه داده شده و آزمایش شده است. ضمن اینکه اسم این سیستم‌عامل «گنو/لینوکس» است و نه گنو، زمانی که در مورد گنو صحبت میکنیم، به «گنو/هرد» اشاره میکنیم. استفاده از «گنو» برای اشاره به «گنو/لینوکس» تنها باعث سردرگمی میشود. --[[کاربر:Farooghkarimizadeh|فاروق]] ([[بحث کاربر:Farooghkarimizadeh|بحث]]) ‏۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۰۷:۳۷ (IRDT)
 +
 +
== ntfs-3g برای «لینوکس» هست و نه «گنو» ==
 +
 +
ntfs-3g از FUSE برای ارا‌ئه‌ی پشتیبانی از فایل‌سیستم های مایکروسافت استفاده میکند،پس روی کرنل هایی که FUSE را پیاده‌سازی کرده‌اند مانند لینوکس، فری‌بی‌اس‌دی،مک‌او‌اس‌تن،سولاریس و ... قابل استفاده است. در نتیجه «لینوکس»(به عنوان تنها یکی از کرنل هایی که این درایور روی آن کار میکند) مناسب‌تر میباشد.صفحات راهنمای sshfs،fuse و همچنین apt show ntfs-3g را ببینید. --[[کاربر:Farooghkarimizadeh|فاروق]] ([[بحث کاربر:Farooghkarimizadeh|بحث]]) ‏۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۰۷:۵۲ (IRDT)

نسخهٔ ‏۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۰۶:۵۲

آدرس رایانامه در صفحه‌ی کاربری شما

با سلام، متوجه شدم که شما آدرس رایانامه خود را در صفحه‌ی کاربری خود در ویکی قرار دادید، به عنوان یک یادآوری قرار دادن رایانامه در صفحات عمومی روی اینترنت میتواند باعث سرازیر شدن هرزنامه به سوی شما شود.آدرس رایانامه خود را آنجا قرار ندهید یا حداقل با قالب رایج رایانامه آنرا منتشر نکنید. با عذرخواهی بابت این جسارت. --Farooghkarimizadeh (بحث) ‏۱۵ تیر ۱۳۹۶، ساعت ۲۰:۰۰ (IRDT)

ترجمه‌ی کلمه‌ی process

بنظرتون کلمه‌ی «پروسه» برای یک process رایانه‌ای بهتر نیست؟ فکر میکنم متداول‌تر هم باشه. --Farooghkarimizadeh (بحث) ‏۱۰ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۲۲:۱۴ (IRDT)

توزیع Rasubuntu

نظرتون چیه توزیع Rasubuntu را با نرم‌افزار و میزکار دلخواه خود بسازید؟ ایده‌ی خوبی هست نه؟ --Farooghkarimizadeh (بحث) ‏۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۱۶:۱۴ (IRDT)

نه دیگه هنوز Rasubuntu اختراع نشده است که بخواهد دوباره اختراع شود.البته پیشنهادم جدی نبود ولی خب نیازی به ساخت یک توزیع کامل از Scratch نیست، شاید یک دیسک سفارشی اوبونتو. البته کار آسان‌تر ساخت اسکریپتی برای نصب تمامی نرم‌افزار‌ها و پیکره‌بندی های مورد نیاز است. --فاروق (بحث) ‏۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۱۹:۱۳ (IRDT)

در پیغام دومم، به نوشتن اسکریپت اشاره کردم،آی‌تری شما آی‌تری است و آی‌تری من(http://bayanbox.ir/download/9111875200903657912/screeni3.png) هم آی‌تری هست. در ضمن تنها آی‌تری نیست. --فاروق (بحث) ‏۱۹ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۲۰:۵۱ (IRDT)

ویرایش شما در Moc

در مورد ویراسشی که در مقاله‌ی Moc انجام داده‌اید، انتقاداتی دارم: ۱- بر روی گنو/لینوکس توسعه داده شده است و نه گنو(البته روی گنو نیز احتمالا کامپایل و اجرا میشود/خواهد شد)، ضمن اینکه این در سایت نرم‌افزار نوشته شده است. ۲- فکر نمیکنید اندازه‌ی ۲۵۶ پیکسل برای یک screenshot از نرم‌افزار مناسب نیست؟ شخصا فکر میکنم این اندازه برای نماد‌ها مناسب است.با تشکر. --فاروق (بحث) ‏۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۱۵:۵۵ (IRDT)

۱-چرا باید گنو/کی‌فری‌بی‌اس‌دی و ... را نیز بنویسیم؟ ۲- بله شما درست میفرمایید.ویکی‌پدیا نیز از ۲۰۰px استفاده میکند. --فاروق (بحث) ‏۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۲۰:۴۱ (IRDT)

صحبت در مورد این نیست که کجا اجرا خواهد شد، صجبت در مورد این هست که کجا توسعه داده شده و آزمایش شده است. ضمن اینکه اسم این سیستم‌عامل «گنو/لینوکس» است و نه گنو، زمانی که در مورد گنو صحبت میکنیم، به «گنو/هرد» اشاره میکنیم. استفاده از «گنو» برای اشاره به «گنو/لینوکس» تنها باعث سردرگمی میشود. --فاروق (بحث) ‏۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۰۷:۳۷ (IRDT)

ntfs-3g برای «لینوکس» هست و نه «گنو»

ntfs-3g از FUSE برای ارا‌ئه‌ی پشتیبانی از فایل‌سیستم های مایکروسافت استفاده میکند،پس روی کرنل هایی که FUSE را پیاده‌سازی کرده‌اند مانند لینوکس، فری‌بی‌اس‌دی،مک‌او‌اس‌تن،سولاریس و ... قابل استفاده است. در نتیجه «لینوکس»(به عنوان تنها یکی از کرنل هایی که این درایور روی آن کار میکند) مناسب‌تر میباشد.صفحات راهنمای sshfs،fuse و همچنین apt show ntfs-3g را ببینید. --فاروق (بحث) ‏۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ساعت ۰۷:۵۲ (IRDT)